2006
A bejárt útvonal lejjebb a kiírásból:
-
nap-Szombat - Fačkovské sedlo (802 m) Čičmany utáni mező (710 m), 5 h, 17 km, fel:610 m, le: 700
-
nap-Vasárnap - Zliechov (640 m)– Košecké Rovné – Kopec – Horná Poruba után (fenyőfák alatt a mező széllén, 660 m), 9 h 30 min, 22 km, 1365 m, 1655 m
-
nap-Hétfő - Horná Poruba után (660 m) – Kamenné Vráta (440 m) – Trenč.. Teplice (268 m) – Ostrý Vrch (480 m), 8 h 45 min, 26 km, 1255 m, 1205 m
-
nap-Kedd - Ostrý Vrch (480 m) – Trencsén ( 211 m), 2 h 45 min, 9 km, 120 m, 389 m
A gerinctúra legmagasabb pontja a Sztrázsó (1213 m). Ami aránylag alacsony, de mint az a napi távokból is kitűnik, szint és távolság is lesz bőven a második és a harmadik nap. Több mint 2004-ben és 2005-ben (2005 Pénteki táv: 20 km, szint 1120 m, le 1514 m). A Sztrázsói hegyek egy alacsony és nagyon barátságos, de tagolt hegység. Természetesen a gerinctúra most nem olyan lesz, mint tavaly vagy tavaly előtt, hiszen itt nincs összefüggő gerinc. Minden napra jut valami hangulatos falu, ahova le kell ereszkednünk.